wtorek, 5 września 2017

VolleyLinki #41

#Fakty

W poprzednich VolleyLinkach pisałam, że Mistrzostwa Europy zostały rozpoczęte. Za to dziś znamy już wszystkich medalistów i przegranych. Po złoto sięgnęli Rosjanie, którzy w finale po tie-breaku pokonali Niemców. Również pięć setów potrzebowali Serbowie, by wygrać w meczu o brąz z Belgami.

Już w barażach odpadli Biało-Czerwoni czy Francuzi, natomiast w ćwierćfinale odpadli między innymi Włosi i Bułgarzy

Reprezentacja Argentyny wygrała turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata 2018, które zostanę zorganizowane we Włoszech oraz w Bułgarii. Gratulacje!

Transferowo:

• Elviss Krastins, przyjmujący reprezentacji Finlandii, podpisał roczny kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów. Natomiast aktualny libero rzeszowskiej drużyny - Mateusz Masłowski, przedłużył kontrakt do 2020 roku.
  • Rodrigo Quiroga związał się rocznym kontraktem z Jastrzębskim Węglem.

#Social media

Źródło
Medaliści Mistrzostw Europy 2017, gratulacje!

Źródło
Źródło
Źródło
#Działo się w Mistrzostwach Europy

Polacy po przegranej z Serbami i zwycięstwie nad Finlandią, w ostatnim meczu fazy grupowej zmierzyli się z reprezentacją Estonii. Mecz do tych z gatunku "łatwych, szybkich i przyjemnych" z pewnością nie należał. Jednak dobra gra polskiego zespołu pozwoliła na zwycięstwo w trzech setach i awans do kolejnej fazy Mistrzostw Europy.

Polska - Estonia 3:0 (25:21, 26:24, 25:22)

W barażach Biało-Czerwoni trafili na Słoweńców, którzy od samego początku "naskoczyli" na naszą drużynę. Niedokładne przyjęcie i rozegranie, problemy w bloku i na zagrywce, brak kończącego ataku... Polacy tylko momentami potrafili postawić się rywalowi, który był bardzo zdeterminowany i wykorzystywał wszystkie okazje. Po trzech setach było wiadome, że właśnie zakończyła się przygoda Biało-Czerwonych w turnieju, Słowenia wygrała 3:0 i awansowała dalej.

Polska - Słowenia 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)

W ćwierćfinale Słoweńcy trafili na Rosjan, z którymi przegrali w trzech setach. Tyle samo potrzebowali Serbowie, by wygrać z Bułgarami oraz Belgowie, by pokonać Włochów. Natomiast w czterech partiach wygrali Niemcy nad Czechami.

Rosja - Słowenia 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)
Serbia - Bułgaria 3:0 (25:21, 25:22, 28:26)
Niemcy - Czechy 3:1 (25:22, 16:25, 25:23, 25:20)
Belgia - Włochy 3:0 (25:21, 25:11, 25:23)

Pierwszy półfinałowy mecz przyniósł wiele emocji i chyba niespodziankę. Serbowie wygrali po grze na przewagi pierwszą partię, a także drugiego seta do 15. Jednak nie potrafili postawić kropki nad przysłowiowym i. W kolejnych trzech setach, minimalną przewagą w czwartej i piątej partii, wygrali Niemcy i to oni awansowali do wielkiego finału.
Drugi półfinał już takich emocji nie przyniósł. Rosjanie pewnie pokonali Belgów.

Serbia - Niemcy 2:3 (26:24, 25:15, 18:25, 25:27, 13:15)
Belgia - Rosja 0:3 (14:25, 17:25, 17:25)

Mecz o trzecie miejsce rozpoczął się lepiej dla Serbów, którzy zwyciężyli do 17 i wyraźnie górowali nad rywalami. Ale Belgowie nie złożyli broni i kolejne dwie partie to oni rozstrzygnęli na swoją korzyść. Podopieczni Nikoli Grbicia stojąc pod ścianą postawili wszystko na jedną kartę i doprowadzili do tie-breaka, którego wygrali do 12.

Serbia - Belgia 3:2 (25:17, 22:25, 19:25, 25:22, 15:12)

Początek meczu Niemcy-Rosja trochę przypominał rozpoczęcie poprzedniego meczu. Rosjanie bardzo pewnie rozpoczęli spotkanie, jednak szybko doczekali się odpowiedzi. Nie zabrakło długich wymian, ale i szybkich, mocnych i krótkich akcji typu "wbijamy gwoździa". Po czterech setach na tablicy wyników widniał remis. O tym, kto zdobędzie złoto zadecydował zacięty tie-break. Ostatecznie lepsi okazali się Rosjanie, którzy wygrali piątą partię do 13 i cały mecz 3:2.

Niemcy - Rosja 2:3 (19:25, 25:20, 22:25, 25:17, 13:15)

06.09 [środa]
16.30 PGE Skra Bełchatów – Cerrad Czarni Radom / III Memoriał im. Jana Rutyńskiego / Lubin18:00 Asseco Resovia Rzeszów - BBTS Bielsko Biała / Rzeszów / sparing
19.00 Cuprum Lubin – Espadon Szczecin / III Memoriał im. Jana Rutyńskiego / Lubin

17:00 mecz o III miejsce / Falkon Cup 2017 / Elbląg
18:15 MKS Ślepsk Suwałki - Vinnytsia Ukraine / VIII Memoriał Józefa Gajewskiego / Suwałki
19:00 mecz o I miejsce / Falkon Cup 2017 / Elbląg

09.09 [sobota]
16:00 Cuprum Lubin - prezentacja drużyny / lubińska galeria handlowa Cuprum Arena
11:00 mecz o III miejsce / VIII Memoriał Józefa Gajewskiego / Suwałki
13:00 mecz o I miejsce / VIII Memoriał Józefa Gajewskiego / Suwałki