"W sporcie nie powinno być kalkulacji.
Sport powinien być na tyle czysty i wolny od tego, żeby nikomu nie chciało się kombinować."

#Fakty

Faza zasadnicza Plus Ligi dobiegła końca. W półfinałach spotkają się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Jastrzębskim Węglem i Asseco Resovia Rzeszów z PGE Skrą Bełchatów!

A w pierwszej lidze rozegrane zostały już pierwsze finałowe spotkania. W rywalizacji do trzech zwycięstw Ślepsk Suwałki remisuje Aluron Virtu Warta Zawiercie, 1:1.

Transferowo:
POTWIERDZONE:
PLOTECZKI:

#Social media

Wygrała siatkówka i oby tak było zawsze!

#Warto obejrzeć

Srećko Lisinac i Jurek Gladyr śpiewający "Zawsze tam gdzie Ty"? Czemu nie!

#Warto przeczytać

Krótka zapowiedź półfinałów i przypomnienie zasad, na jakich będą rozgrywane -> KLIK

#Działo się w Plus Lidze

Faza zasadnicza Plus Ligi dobiegła końca! Ostatnie kilka spotkań zwykle kończyło się w trzech setach, nawet hit kolejki, czyli mecz pomiędzy aktualnym mistrzem i v-ce mistrzem Polski. Asseco Resovia Rzeszów nie straciła nawet seta podejmując u siebie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Dwa punkty z Bielska-Białej wywiózł LOTOS Trefl Gdańsk, a MKS Będzin urwał oczko ekipie ze Szczecina. GKS Katowice w Spodku rozegrał pięć setów z Jastrzębskim Węglem, a następnie w Warszawie przegrał do 0. Indykpol AZS Olsztyn wygrał za trzy punkty z Radomiem, ale to nie wystarczyło, by awansować do półfinałów.

GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 2:3 (20:25, 23:25, 25:22, 25:21, 9:15)
MVP: Lukas Kampa

Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (25:23, 15:25, 19:25, 19:25)
MVP: Paweł Woicki

Jastrzębski Węgiel - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:21, 25:19)
MVP: Salvador Hidalgo Oliva

Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:21, 25:22, 25:19)
MVP: Jochen Schöps

BBTS Bielsko-Biała - LOTOS Trefl Gdańsk 2:3 (21:25, 23:25, 25:20, 25:16, 17:19)