poniedziałek, 13 listopada 2017

VolleyLinki #49

#Fakty

Jastrzębski Węgiel wygrał dwumecz z cypryjską drużynę Omonia Nikozja, a Developres SkyRes Rzeszów zwyciężył z klubem Nova KBM Branik Maribor i tym samym obie polskie ekipy awansowały do fazy grupowej Ligi Mistrzów/Mistrzyń. Gratulacje i powodzenia!
Losowanie grup odbędzie się 17 listopada w Moskwie.

Wraca Mecz Gwiazd Plus Ligi - Północ kontra PołudnieSpotkanie zostanie rozegrane w przeddzień półfinałów Klubowych Mistrzostw Świata w krakowskiej TAURON Arenie, tj. 15.12.2017 rok. Głosować na zawodników, którzy Waszym zdaniem powinni wystąpić w meczu można TUTAJ. Ja już swój skład wybrałam, czas na Was! 😉

Na stronie Plus Ligi można zobaczyć ciekawe, zbiorcze statystyki od sezonu 2000/2001! Kto przez cały ten okres zdobył najwięcej statuetek MVP? Kto postawił najwięcej skutecznych bloków, a kto najczęściej popisywał się asami serwisowymi? I kto zdobył najwięcej punktów ogólnie? (Cóż, Król naszej ligi jest tylko jeden ♛)

Kilka dni temu premierę miała biografia śp. Arkadiusza Gołasia napisana przez Piotra Bąka we współpracy z rodziną i przyjaciółmi byłego reprezentanta naszego kraju. Książkę można zamówić m.in na labotiga.pl. Natomiast już 22 listopada premierę będzie miała autobiografia polskiego szczypiornisty - Grzegorza Tkaczyka (w przedsprzedaży do kupienia również na labotiga.pl).
Ja planuję zakup obu książek, a Wy?

Transferowo:

#Social media

Złotousty Krzysztof Ignaczak.. :D / źródło
#Warto przeczytać

Łukasz Żygadło dla sport.plSzansa zawsze przyjdzie tylko trzeba jej trochę poszukać i być na nią gotowym

#Warto obejrzeć

Ponieważ niezmiennie mam słabość do obcokrajowców mówiących w języku polskim, to zmagań Srećko Lisinaca i Niko Penczewa nie mogło zabraknąć na tym blogu. Genialne! Jestem pod ogromnym wrażeniem, a Wy?

Kolejne części rywalizacji -> Runda 2 -> Runda 3

No dobra, to jeszcze jeden filmik. Spróbujcie się nie uśmiechnąć podczas jego oglądania! Ja nie potrafię 😀

#Działo się w Plus Lidze

Ósma kolejka Plus Ligi przyniosła nam aż cztery czterosetowe pojedynki. Trefl Gdańsk przegrał u siebie z Espadonem Szczecin, a BBTS z GKSem Katowice. Natomiast u siebie zwyciężyła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z ONICO Warszawą, a kielczanie z ekipą z Będzina. Za to gospodarze trzech meczów zakończyli spotkania bez straty seta - bełchatowianie pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz, Asseco Resovia wygrała z Indykpolem AZS Olsztyn, a Jastrzębski Węgiel z Cuprum Lubin.

Pięć setów oglądaliśmy tylko w Zawierciu, gdzie gospodarze mimo prowadzenia już 2:0 w setach, przegrali 2:3 z Cerradem Czarnymi Radom.

Dziewiąta kolejka rozpoczęła się od dwóch pięciosetowych starć. Dwa punkty z Olsztyna wywiózł Trefl Gdańsk, natomiast rzeszowianie zwyciężyli w Lubinie. Bez straty seta wygrała u siebie PGE Skra z ONICO Warszawą oraz Łuczniczka Bydgoszcz z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Bez zwycięstwa w lidze pozostaje BBTS Bielsko-Biała, który tym razem wygrał seta w meczu z MKSem Będzin.

W dziewiątej kolejce zostały do rozegrania jeszcze trzy mecze. Dziś Espadon Szczecin podejmie klub z Kielc, dnia 21 listopada GKS Katowice zmierzy się z Mistrzem Polski - ZAKSĄ, a pod koniec miesiąca (29.11) Jastrzębski Węgiel zagra w Radomiu.