poniedziałek, 14 sierpnia 2017

VolleyLinki #38

"Pokazaliśmy naszą moc, jednak to wszystko za sprawą kibiców, dzięki którym po dwóch słabszych partiach poderwaliśmy się do walki.
Udowodnili, że są z nami na dobre i na złe i to dzięki nim udało nam się wygrać to spotkanie.
Bardzo dziękuję kibicom i to właśnie im dedykujemy to zwycięstwo"
Łukasz Kaczmarek dla pzps.pl

#Fakty

Polacy wygrali XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera! Biało-Czerwoni pokonali Kanadę oraz Rosję oraz przegrali po tie-breaku z reprezentacją Francji. Nagrodę dla najlepszego atakującego turnieju otrzymał Dawid Konarski, a Bartłomiej Lemański został wyróżniony jako najlepszy blokujący. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Maxim Michajłow. Gratulacje!

Nasza reprezentacja U23, która przygotowuje się do Mistrzostw Świata, wygrała dwa sparingowe spotkania z Brazylijczykami: 4-2 oraz 4:1. Kolejny, ostatni już sparing pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrany jutro. Mistrzostwa Świata zaczynają się 18 sierpnia i zostaną rozegrane w Kairze.

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski U19 na Mistrzostwa Świata, które zostaną rozegrane w dniach 18-27 sierpnia w Bahrajnie. Skład do zobaczenia TUTAJ. Znamy również skład naszych kadetek, które zagrają na MŚ U18 w Argentynie. SKŁAD.

W weekend zostały rozegrane ORLEN Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej. Po złote medale sięgnęły pary Gruszczyńska&Kołosińska oraz Kantor&Łosiak. Gratulacje!

Transferowo:
  • Milad Ebadipour podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. Umowa została zawarta na rok, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Wszystkie transfery w wykonaniu naszych ligowych klubów znajdują się w zakładce Transfery 2017. Zapraszam. :)

#Social media

Bo na komentarze kolegów zawsze można liczyć... :D

#Działo się w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera

Na rozpoczęcie XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Kanadyjczycy zmierzyli się z Rosjanami. Podopieczni Stephane`a Antigi byli bardzo blisko zwycięstwa w dwóch pierwszych partiach, jednak w samych końcówkach lepsza była Sborna. Dopiero trzeci set przyniósł zwycięstwo Kanadyjczykom, jak się okazało jedyne w tym meczu. Rosjanie po przegraniu trzeciej partii, pewnie zwyciężyli w czwartej odsłonie i całym meczu 3:1.

Polacy rozpoczęli swój udział w turnieju od zwycięstwa w pierwszym secie przeciwko reprezentacji Francji. Jednak radość nie trwała długo, Mistrzowie Europy szybko wrócili na właściwe tory i zwyciężyli w dwóch kolejnych odsłonach meczu. Biało-Czerwoni zdołali jeszcze doprowadzić do tie-breaka, którego nie rozpoczęli najlepiej. Polacy odrobili sporą przewagę i nawet wyszli na prowadzenie (12:11), jednak nie zdołali postawić kropki nad i. Mecz asem serwisowym zakończył Julien Lyneel.

Kilka godzin po meczu z Francją, Biało-Czerwoni znowu wybiegli na parkiet. Naszym kolejnym rywalem byli Kanadyjczycy, którzy miesiąc wcześniej wywalczyli brązowe medale Ligi Światowej. Każdy z setów dobrze rozpoczynali gospodarze, jednak podopieczni trenera Antigi nie odpuszczali i dwukrotnie doprowadzili do gry na przewagi. Najwięcej emocji przyniósł pierwszy set, który zakończył się wynikiem 36:34 dla Polaków, którzy cały mecz wygrali 3:0.

Spotkanie Francja - Rosja było świetną ucztą dla kibiców siatkówki. Choć wyniki poszczególnych setów tego nie pokazują, emocji i gry na najwyższym światowym poziomie nie brakowało. Po dwóch godzinach gry wciąż nie było wiadomo, kto tego dnia będzie świętował zwycięstwo. O wszystkim zadecydował tie-break, którego wygrali aktualni Mistrzowie Europy - Francuzi.

Francja po zwycięstwach nad Rosją i Polską mogła być niemal pewna wygrania całego turnieju. Jednak niedzielnie popołudnie przyniosło sporą niespodziankę. Kanadyjczycy prowadzili wyrównaną walkę z rywalem wyprowadzając raz po raz ataki, świetnie broniąc i wykorzystując kontry. Francuzi w nieco zmienionym składzie nie zdołali zatrzymać rozpędzonych Kanadyjczyków i przegrali 0:3.

Lepszego rywala i sytuacji w tabeli przed ostatnim meczem Polacy nie mogli sobie wymarzyć. Na przeciwko reprezentacja Rosji, a zwycięzca meczu wygrywa też turniej. Biało-Czerwoni do meczu przystąpili bez Dawida Konarskiego, Michała Kubiaka i Pawła Zatorskiego w składzie. Po dwóch setach mogło się wydawać, że nic już z tego nie będzie... ale wtedy Polacy "wystrzelili". Na przyjęciu Szalpu&Śliwka, na ataku Kaczmarek po przekątnej z Łomaczem, na środku Kochanowski i Lemański, na libero Wojtaszek. Mieszanka młodości, doświadczenia i świetnych kibiców wystarczyła, by doprowadzić do tie-breaka, wygrać go, dać do myślenia trenerowi oraz podbić serca całej siatkarskiej Polski. Brawo!