To nawet coś więcej niż hobby.
Siatkówka to moja miłość."
Salvador Hidalgo Oliva

#Fakty

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zdobyli srebrny medal w turnieju siatkówki plażowej Kish Island, który jest zaliczany do cyklu World Tour. Gratulacje!

Siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej zagrają w tenisa! W Warszawie zostanie zorganizowany Charytatywny Mecz Gwiazd - Siatkarze vs Tenisiści. Celem meczu jest zebranie pieniążków na nierefundowane leczenie podopiecznych Fundacji Herosi walczących z nowotworem kości.

#Social media

Zdjęcie minionego tygodnia? :) źródło

#Warto przeczytać

Dziś polecam dwie (moim zdaniem) ciekawe rozmowy z zawodnikami grającymi w naszej lidze, o których jest dość głośno:

#Warto obejrzeć

Marco Falashi i jego język polski oraz uśmiech włoski. ;) Niby zwykła pomeczowa rozmowa, a jednak wywołuje mega uśmiech na twarzy.

#Działo się w Plus Lidze

Na zakończenie 21. kolejki Plus Ligi ONICO AZS Politechnika Warszawska wygrała na wyjeździe z AZSem Częstochowa, jednak tego wyniku nie powtórzyła grając u siebie z gdańskim LOTOSem Trefl. Dopiero tie-break zadecydował o zwycięstwie radomian nad beniaminkiem ligi - Espadonem Szczecin. Pięć partii potrzebowali także bydgoszczanie, by pokonać zespół z Będzina.

Bełchatowianie wygrali w trzech setach z Cuprum Lubin, podobnie jak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z GKSem Katowice (choć tu każdy set kończył się grą na przewagę!). Natomiast w hicie 22. kolejki Asseco Resovia Rzeszów przegrała u siebie z Jastrzębskim Węglem po czterech partiach.

AZS Częstochowa - ONICO AZS Politechnika Warszawska 1:3 (25:16, 18:25, 28:30, 22:25)
MVP: Łukasz Łapszyński

Espadon Szczecin - Cerrad Czarni Radom 2:3 (12:25, 20:25, 25:22, 25:23, 9:15)
MVP: Emanuel Kohut

BBTS Bielsko-Biała - AZS Częstochowa 1:3 (23:25, 25:19, 18:25, 22:25)
MVP: Bartosz Buniak

MKS Będzin - Łuczniczka Bydgoszcz 2:3 (25:17, 19:25, 22:25, 25:14, 13:15)
MVP: Bartosz Filipiak

PGE Skra Bełchatów - Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:16, 25:23)
MVP: Mariusz Wlazły

Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 25:15, 24:26, 20:25)
MVP: Lukas Kampa

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 3:0 (30:28, 32:30, 31:29)
MVP: Dawid Konarski

Effector Kielce - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 19:25, 19:25)
MVP: Miłosz Zniszczoł

ONICO AZS Politechnika Warszawska - LOTOS Trefl Gdańsk 1:3 (25:27, 23:25, 25:21, 18:25)
MVP: Bartosz Gawryszewski

#Działo się w Lidze Mistrzów

Ciągle ze zmiennym szczęściem grają nasze polskie ekipy w Lidze Mistrzów. Wciąż niepokonana jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która tym razem wygrała w trzech setach z Noliko Maaseik. Po dwóch przegranych setach do tie-breaka w meczu z ekipą z Berlina zdołała doprowadzić Asseco Resovia, jednak ostatecznie to niemiecki zespół cieszył się ze zwycięstwa. Natomiast z Włoch nie udało się przywieźć żadnego punktu PGE Skrze, która mierzyła się z Azimut Modeną.

Już 1 marca zostanie rozegrana ostatnia kolejka spotkań Ligi Mistrzów fazy grupowej.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Noliko Maaseik 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

Berlin Recycling Volleys - Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (25:20, 25:22, 21:25, 20:25, 15:13)

Azimut Modena - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:16, 21:25, 25:22, 25:22)