wtorek, 17 stycznia 2017

VolleyLinki #9 ~Puchar Polski 2017

#Fakty

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobywcą Pucharu Polski! Kędzierzynianie po dwóch dość zaciętych spotkaniach, w półfinale z Jastrzębskim Węglem i w finale z PGE Skrą Bełchatów, mogli wznieść pierwsze w tym sezonie trofeum. Gratulacje!

Reprezentacja Polski Kadetek wygrała turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy U18, podobnie jak nasi kadeci, którzy wygrali turniej w Spale i zagrają w ME U19. Gratulacje!

Tegoroczny Final Four Ligi Mistrzów zostanie rozegrany w Rzymie, we Włoszech. Organizatorem turnieju, który odbędzie się w dniach 29-30 kwietnia została Sir Sicoma Colussi Perugia.

Bernardo Rezende zrezygnował z funkcji trenera reprezentacji Brazylii, którą prowadził o 2001 roku! Jego następcą będzie Renan Dal Zotto.

#Social media

#Warto przeczytać

Wiele razy podsyłałam Wam już rozmowy z Dustin`em Watten`em, który wydaje się być bardzo pozytywną i inspirującą osobą. Dziś zapraszam Was na jego... bloga i pierwszy wpis. O TUTAJ. :)

=> Paweł Zatorski w Kadziu Projekt

=> Tak się broni piłki na boisku! (I poza nim...)

#Działo się w Pucharze Polski

Za nami weekend z finałowym turniejem Pucharu Polski. Po dość emocjonujących ćwierćfinałach, w których LOTOS Trefl Gdańsk pokonał w Rzeszowie Asseco Resovię, a Espadon Szczecin doprowadził do tie-breaka w meczu z PGE Skrą, nadszedł czas na emocje w półfinałach i finałach.

Jako pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Pierwsze dwie partie były dość zacięte, często kończyły się grą punkt za punkt. Na 10-cio minutową przerwę obie ekipy schodziły z jednym wygranym setem. W trzeciej partii Jastrzębski Węgiel prowadził już 24:22, jednak nie wykorzystał swoich szans i nie doprowadził do niespodzianki. Kędzierzynianie uciekli spod topora, wygrali trzeciego oraz czwartego seta i cały mecz 3:1

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:23, 23:25, 27:25, 25:20)
MVP: Kevin Tillie

W drugim półfinale spotkały się drużyny z Gdańska i Bełchatowa. PGE Skra na początku każdego seta potrafiła zdobyć kilka punktów przewagi i przez długi okres ją utrzymywać. Jednak w samych końcówkach gdańszczanie gonili swoich rywali. Robiło się gorąco. Jednak ostatecznie to obrońcy Pucharu Polski wygrali cały mecz 3:0 i zameldowali się w wielkim finale.

LOTOS Trefl Gdańsk- PGE Skra Bełchatów 0:3 (27:29, 22:25, 21:25)
MVP: Robert Milczarek

Pierwsza partia finałowego spotkania rozpoczęła się od sporej przewagi kędzierzynian, którzy jednak jej nie zdołali utrzymać. W połowie seta na minimalne prowadzenie wyszła PGE Skra i... także go nie utrzymała. Zaciętą końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli Mistrzowie Polski, którzy kolejną partię rozgrywali jeszcze lepiej. Prowadzili już 24:18 i... wtedy zaczęli popełniać błędy, w przeciwieństwie do PGE Skry, która doprowadziła do wyrównania i wygrała! Ale bełchatowianie dobrej passy nie utrzymali. Kolejne dwa sety i cały mecz wygrała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Skra Bełchatów 3:1 (29:27, 25:27,25:20, 25:18)

14:45 Jastrzębski Węgiel - Effector Kielce / Polsat Sport
20:00 Polski Cukier Muszynianka Enea - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski / Polsat Sport