"Warto polubić drugiego człowieka i życzyć mu dobrze.

Bo dobro zawsze wraca.

Dobrzy ludzie przyciągają drugich dobrych ludzi."

#Fakty

Polscy siatkarze na Mistrzostwach Świata U21 w grupie A wygrali trzy mecze bez straty chociażby jednego seta. Tym samym Biało-Czerwoni awansowali do kolejnej rundy, w której osiem zespołów będzie walczyło o awans do półfinałów. Kolejnymi rywalami podopiecznych Sebastiana Pawlika będą Chiny, Kuba oraz Iran.

Słowenia w finale II dywizji Ligi Światowej wygrała z Japonią, nie tracąc w całym turnieju Final Four nawet seta. Natomiast trzecie miejsce zajęła reprezentacja Australii, która w meczu o brąz wygrała 3:0 z Holandią. Gratulacje!

Wiemy już, jakie zespoły zagrają w kolejnym sezonie Plus Ligi oraz Orlen Ligi, a także jaki będzie obowiązywał system rozgrywek. W składach jest jedna zmiana - miejsce AZSu Częstochowa zajmie Aluron Virtu Warta Zawiercie. W Plus Lidze o medale będą grały te ekipy, które po fazie zasadniczej zajmą pierwsze sześć miejsce. Zespoły sklasyfikowane na miejscach 1-2 mają zapewniony awans do półfinału, natomiast ostatnie dwie drużyny spadają bezpośrednio z Plus Ligi. Mecze fazy play-off będą toczyły się do dwóch zwycięstw. Więcej informacji -> KLIK

Transferowo:
  • Szymon Romać podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów, natomiast Michał Winiarski od nowego sezonu będzie pełnił rolę drugiego trenera zespołu;
  • Bartosz Janeczek zostaje w BBTSie Bielsko-Biała, jednak zmienia pozycję z atakującego na przyjmującego. Za atak w zespole z Bielska-Białej będzie odpowiadał Rosjanin Oleg Krikun;
  • Kacper Stelmach przedłużył kontrakt z GKSem Katowice;

Wszystkie transfery w zakładce TRANSFERY 2017. Zapraszam :)

#Social media

Źródło
My również dajemy okejkę, prawda? Oby za tydzień w #VolleyLinkach zagościły jeszcze większe uśmiechy naszych reprezentantów. Powodzenia!

#Warto przeczytać

Karol Kłos tym razem nie do końca o siatkówce, a przede wszystkim o życiu w rozmowie z Przeglądem Sportowym -> "Warto polubić drugiego człowieka i życzyć mu dobrze, bo dobro wraca."

Michał Winiarski o nowej roli w PGE Skrze Bełchatów -> "Zrobię wszystko, żeby nie zawieść"

#Działo się w Lidze Światowej

W miniony weekend w Australii rozegrany został finałowy turniej Ligi Światowej II dywizji. Faworytem wydawali się być od samego początku wicemistrzowie Europy - Słoweńcy i... z tej roli wywiązali się w 100%. W półfinale pokonali Holendrów 3:0, a w wielkim finale wygrali z reprezentacją Japonii, również bez straty seta.

Słowenia - Holandia 3:0 (25:15, 32:20, 25:20)
Australia - Japonia 2:3 (25:23, 18:25, 23:25, 25:22, 16:18)

mecz o 3. miejsce
Australia - Holandia 3:0 (29:27, 25:19, 28:26).

finał
Słowenia - Japonia 3:0 (25:17, 26:24, 25:17)

#Rozkład jazdy

Mistrzostwa Świata U21 [mecze Polaków + decydujące o poszczególnych pozycjach, cała rozpiska TUTAJ]